Dezinsekce škůdci

Hubíme vše

Štěnice

Štěnice domácí (latinsky Cimex lectularius), někdy nazývaná také jako štěnice postelní, je běžný parazit lidí, který se živí především lidskou krví. Její výskyt byl zaznamenán po celém světě, takže se s ní můžete setkat nejen doma, ale také v hotelu na zahraniční cestě. Štěnice domácí je ploštice o velikosti 4 - 5 mm a řadí se do říše živočichů a kmene členovců. Svým vzhledem připomínají jadérko jablka. Dospělí jedinci mají plochý tvar těla světlehnědé až červenohnědé barvy. Přes den se skrývají v lidských obydlích a v noci, kdy jsou aktivní, sají na lidech krev.

Šváb

Jak rozpoznáte jejich nežádoucí návštěvu u vás doma? Jejich trus je nenápadný, vypadá jako drobná tmavá nečistota. Při větším množství švábů je můžete i cítit, pach připomíná mandle. V takovém případě je však zamoření alarmující a je třeba ho bezodkladně řešit profesionály. Švábi se skrývají ve skulinách, v rozvodech, za nábytkem atp.

Nejčastěji je naleznete v blízkosti zdroje potravin, které znehodnotí svým trusem. I švábi bohužel přenáší nemoci, proto je nutné odstranit veškeré potraviny, se kterými šváb přišel do styku. Kromě toho je švábí trus silným alergenem. Velkou nevýhodou při snaze zbavit se tohoto nežádoucího hmyzu je jeho schopnost vydržet bez jídla až několik týdnů. A v případě nouze šváb nepohrdne ani tapetou či omítkou.

Blecha

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou... Není to pravda. Blechám chutná kdejaká krev, navíc jich žije jen v Česku kolem devadesáti druhů.

Dospělci blech vydrží bez potravy až dva týdny. 

Následně se krmí agresivněji.Blecha naklade až 50 vajíček za den.

Blechy dokážou skočit opravdu daleko, zvládnou vzdálenost 150krát větší, než je délka jejich těl. Pro představu - je to jako by člověk o výšce 180 centimetrů skočil 270 metrů...

Mravenci Faraon

Královny mravence faraon jsou velké 3,5 - 4,8 mm, tělo mají žlutohnědé, přičemž hlava je o něco tmavší. Dělnice jsou na rozdíl od královny sterilní. Jejich tělo je menší, přibližně 2,5 mm dlouhé. Barvu mají stejnou jako královna, přičemž zadeček mají tmavší. Délka životu královny je 12 měsíců, dělnice i samci žijí jen 20 týdnů.


Protože se jedná o tropické druhy, přežijí mravenci faraoni pouze v místnostech, které jsou celoročně vytápěny. Mohou napáchat velkou škodu ve sklenících, pekárnách ale i v domácnostech. Mimo lidská sídla dlouhodobě nepřežijí.

Svá mraveniště si mravenci faraoni zakládají na nepřístupných místech v budovách, kde je poblíž voda. Nejčastěji ve stupačkách panelových domů, ale můžeme je nacházet i v květináčích, nebo třeba v napařovací žehličce. Z mravenišť potom podnikají výpravy do celého bytu, takže kromě koupelny a kuchyně které sousedí se stupačkou můžeme faraony najít klidně i v ložnici a ostatních místnostech bytu.

Likvidujeme mnoho dalších 

zavolejte si 

702 943 103